Moom

Moom 3.0.1

Okna dokładnie takie jak chcesz

Zalety

  • Wiele możliwości dostosowania rozmiaru i pozycji okien
  • Obsługa myszką i skrótami klawiaturowymi
  • Nie obciąża systemu

Wady

  • Nie znaleziono

Niezbędny
10

Moom to maleńki program pozwalający dostosować wielkość okna każdego programu i umieścić je w określonej części ekranu. Jeśli brakuje Ci opcji maksymalizowania okna na cały obszar monitora lub chcesz pracować z kilkoma oknami jednocześnie, to Moom na pewno Ci się przyda.

Moom służy do dostosowywania wielkości konkretnego okna. Może to być dowolny program lub okno Findera. Dzięki Moom możemy tak ustawić dwa dokumenty arkusza kalkulacyjnego Excel, by każdy z nich zajmował dokładnie pół ekranu. Możemy także maksymalizować okna na cały monitor, bez przechodzenia w tryb Fulscreen.

Po zainstalowaniu, program uaktywnia się, gdy najedziemy kursorem myszy na zielony przycisk maksymalizacji jakiegokolwiek okna. Mamy wtedy do wyboru podstawowe opcje: maksymalizację okna, lub umieszczenie go na jednej z połówek ekranu (prawej, lewej, dolnej, lub górnej). Nie są to jednak jedyne możliwości Moom.

W preferencjach Moom możemy dowolnie zdefiniować skróty klawiaturowe i przyporządkować je do konkretnych akcji okien. Dzięki temu możemy szybko dostosowywać okna do potrzebnych nam kształtów. Program może być widoczny w docku, na pasku systemowym, lub pojawiać się dopiero po najechaniu myszą na zielony przycisk maksymalizacji okna. Daje to dużą swobodę.

Pomimo ogromu funkcji i ogromnych możliwości dostosowania, Moom jest bardzo lekkim programem i nie obciąża systemu. Jeśli brakuje Ci funkcji maksymalizacji okna, znanej z Windwos lub musisz pracować na kilku oknach na raz, koniecznie wypróbuj Moom.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na Mac

Więcej
Moom

Download

Moom 3.0.1

Opinie użytkowników o Moom